Bizimle bağlantıya geçin

Halının Faydaları Nelerdir?

Duvardan Duvara
Fotoğraf : Halivizyon.com

Genel

Halının Faydaları Nelerdir?

Duvardan duvara halı birçok mekanda kullanılan yer döşemelerindendir. Halı sıcak ve yumuşak bir alan sunar. İnsan odaklı yer döşemesidir, Yaşama alanlarında, Sıcak zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Dokunarak üretilen halıların el dokumalarının yanı sıra makine dokuması halılarda bol miktarda bulunmaktadır. Duvardan Duvara Halılar makinelerde dokunur ve uzman kişilerce mekanlara döşenir.

Duvardan Duvara Halılar, İnsan Sağlığına Faydalı Bir Zemin Kaplamasıdır. 

Halı sıcak ve yumuşak bir kullanım alanı sunar. İnsan odaklı yer döşemesidir, Yaşama alanlarında, Sıcak zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Makinalarda veya El Tazgahlarından dokunarak üretilen halıların çeşitli iplik türlerinden sonsuz çeşidi bulunmaktadır. Talebe özel az miktarda veya çok miktarda özel üretim yapılabilme imkanı mevcuttur. İster bir paspas, ister bir halı yada bir otelin tamamı için beklentiye özel renk, desen, sıklık, ağırlık, kalınlık halı üretimi mümkündür.

 

DUVARDAN DUVARA HALILAR, İNSAN SAĞLIĞINA FAYDALI BİR ZEMİN KAPLAMASIDIR.

Günümüzde Halı üretimi konusunda, Dünya’da Sektörün kalbi Türkiye olmuştur,
Sektörün Halı Modasına yön veren ülkemiz, Her özelliği ile insan sağlığına faydalı şekilde üretilen, duvardan duvara halılar gelişen teknolojiyi içinde barındırarak, statik elektriklenmeyi önleyen, bakteri üretmeyen, alerjiye karşı hassas olarak tüy vermeyen, alerji yapmayan, deformasyona karşı, keçeleşmeyen, yatmayan, dayanıklı, temizlik konusunda lekeyi emmeyen, temizliği kolay yapılabilen, koku yapmayan, yeni ürünlerin genelinde, yerden gelen soğuk havayı önlemek için tabanında keçe kaplama bulunan ürünler içerideki sıcak havayı koruyarak, dışarıdan gelen soğuk havayı içeriye geçirmez bu sayede enerji tasarrufu da sağlanmış olur, halının altındaki tekstil taban, halının üzerinde gezinirken normal bir zeminde çıkan sesleride önler ve dışardan gelen seside emerek izolasyon sağlar, Tutuşmayan yapıya sahip üretim yapılan Duvardan Duvara Halılar Alev Almaz Özelliktedir,  Halı Alırken Alev Almaz, Tutuşmaz Özellikte olan kaliteleri talep ediniz, Halıların esnek yapısı sayesinde, sağlığa faydalı ürün olması ile birlikte konforu, rahatlığı yaşama alanında bulundurduğunuzu hissedeceğiniz ürünlerde, görselde çok zengin renk, desen dokuya sahip olan, yüksek çözünürlüklü fotoğraf kalitesinde, bilgisayarlı dokuma ve baskı teknolojisi ile donatılmış üretim tesislerinde üretilmektedir.

Duvardan Duvara

DUVARDAN DUVARA HALILAR

Konforlu, Antistatik, Ses Yalıtımlı, Kolay temizlenen, Antialerjik, Esnek, Isı Yalıtımlı, Antibakteriyel, Koku yapmayan Kokuyu Önleyen hammaddeden üretilen ürünler, Mukavvemetli, Estetik, Antialerjik,  Rahat, Akustik, Tüy Dökmez, Alev Almaz, Gözalıcı mekanların oluşmasını sağlayan,

Duvardan Duvara Halılar, insan sağlığına faydalı bir zemin kaplamasıdır.

Duvardan duvara halı birçok mekanda kullanılan yer döşemelerindendir. Halı sıcak ve yumuşak bir alan sunar. İnsan odaklı yer döşemesidir, Yaşama alanlarında, Sıcak zemin kaplama malzemesi olarak kullanılır. Dokunarak üretilen halıların el dokumalarının yanı sıra makine dokuması halılarda bol miktarda bulunmaktadır. Duvardan Duvara Halılar makinelerde dokunur ve uzman kişilerce mekanlara döşenir.
Halı, profesyonel döşemeciler tarafından, mekanın durumuna göre, çivili çıtalı uygulama, lateks komple yapıştırma, germe makinesi yardımıyla  gerdirmeli uygulama gibi döşeme türleri bulunmaktadır. Germe makinesi, karşılıklı iki duvarı birleştiren uzun borulardan meydana gelir. Bu arada doğru yapıştırma teknikleri ve doğru ek yerleri önemli unsurlardır. Halıyı zemine yapıştırma ya yapıştırıcı sürülerek ya da duvardan duvara gererek olur.

Duvardan Duvara

Adından da anlaşıldığı üzere Duvardan duvara halılar komple kaplama yapılan halılardır, yaygın halk dilinde duvardan duvara halıya, halıfleks, tüylü halıfleks, halıser, döşemelik halı gibi tabirlerde kullanılmaktadır,  kullanılan tüm mekanlarda kullanışlı bir malzemedir. Kaymayan, sıcak tutan ve yumuşak bir yer döşeme malzemesidir. Ses izolasyonu sağlayan halılar çocuklar içinde güvenli zeminler oluşturur. Düzenli ve iyi temizlik yapıldığında alerji yapmaz. Elektrik süpürgesiyle vakumlanır ve halıya özel şampuanla temizlendiğinde sağlıklı bir zemin oluşur.
Halıların üretilirken kullanılan malzemeye ve dokuma tipi ve cinsi çok çeşitlilik gösterir.
Kalınlık olarak, 3 mm – 4 mm kalınlıktan,  isteğe bağlı istenilen kalınlığa kadar havları uzun ve kısa uzunluklarda ürünlerde üretilebilmektedir, diğer taraftan sıklık seyreklik yoğunluğuna göre, Çok sık, sık, orta sıklık, seyrek veya çok seyrek olabilir bunlar halının kullanım alanı ve amacına hizmet etmesi odaklı değişebilen halıfleks – duvardan duvara halı’lardır.

Halıların tabanı su ve hava geçirmez malzemedendir.
Otellerde, evlerde, restoranlarda, mağazalarda, ofislerde kısaca ticari ve sosyal mekanlarda dahil olmak üzere insan yaşamının olmazsa olmazı hale gelmiş,  duvardan duvara halı her yerde, her mekanda yaygın olarak kullanılır.

Desen, doku ve renk seçeneği olarak çok fazla seçenek vardır. Halı seçerken kullanılacak mekan, temizliği, estetik olarak dekorasyona uyumu gibi seçenekler göz önünde bulundurulmalıdır.

Otellerde genel dekorasyona uygun renk ve desenlerde projeye özel, istenilen ilmek sıklığı, istenilen iplik cinsi, istenen kalınlık, doku, tuşe ve istenen desende, koridor veya odalara özel olarak talep edilen tasarım, istenen renk, konsepte ve mimari çizime uygun şekilde özel olarak tarafımızdan üretilmektedir.  www.halifleks.com Eman Halıcılık Sanayi Tic. Ltd. Şti.

Halılar havlarına göre, karo halı, velur halı, tafting halı, shaggy halı, tüylü halı, bukle halı, keçe halı, rip halı, saksony halı, çim halı gibi yapılarına göre isimlendirilir. İş yerlerinde genelde kire dayanıklı, leke göstermeyen renkte ve yapıda halılar tercih edilirken evlerde veya otellerde uzun tüylü, konforlu, estetik, yanmaz, alev almaz, tüy dökmez, antistatik, antibakteriyel, antialerjik, akustik, leke tutmayan, koku yapmayan, özel üretim, renkli ve desenli halılar tercih edilmektedir. Duvardan duvara halı mekana hoş, huzurlu, temiz, yumuşak ve sıcak bir hava katmaktadır.

 

Duvardan Duvara Halı Seçimi Yaparken Bizi Arayınız…

DANIŞMA HATTIMIZ :

TEL:   0212 477 02 90

FAX:  0212 479 12 02

Okumaya Devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız Giriş Yap

Yorum Yap

Son Yazılanlar

Etiketler

Facebook

Takvim

Kasım 2021
P S Ç P C C P
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Yukarı