Bizimle bağlantıya geçin

Banyo Halısı ve Kalitesi Nasıl Olmalıdır ?

Banyo Halısı
Fotoğraf : Halivizyon.com

Genel

Banyo Halısı ve Kalitesi Nasıl Olmalıdır ?

Banyo da kullanılacak halının kalitesi, kullanım süresi ve hijyeni konusunda hassasiyetin seçimlerde, Ar-ge çalışmalarında birçok hammadde deney ve kullanımı sonrasında direk suya ve Nemden oluşan dolaylı ıslaklığın iplik türünün doğru seçilmesi gerekir.

Banyo halısı ve kalitesi nasıl olmalıdır:

Banyo da kullanılacak halının kalitesi, kullanım süresi ve hijyeni konusunda hassasiyetin seçimlerde,
Ar-ge çalışmalarında birçok hammadde deney ve kullanımı sonrasında direk suya ve Nemden oluşan dolaylı ıslaklığın iplik türünün doğru seçilmesi ve taban özelliği noktasında gelişen teknoloji ile polyamid elyaf kullanımlı ürün ve kaymaz jel taban özelliğinin en uygun ürün olduğu belirlenmiştir.

Polyamid elyaftan ve Poliproplen elyaftan üretilen ürünlerin, gerek mukavemeti gerekse bakteri oluşumuna engel olması sebebiyle ıslak zeminler için çok daha uygun bir malzeme olarak kabul edilmektedir.

Banyolar gibi ıslak zeminlerde kullanılan halı ve paspasların, olası ev kazalarına engel olabilmeleri ve tüketiciye kullanım konforu sunabilmeleri için mutlaka kaymaz bir tabana sahip olmaları gerekiyor.

Eman Halı yetkilisi Ali EMAN ayrıca; banyoda ıslak zeminde kullanılacak halıların, özellikle sudan ve nemden olabildiğince az etkilenmesi gerektiğini, bununda ıslandıkça kurutulmasının daha uzun zaman kullanımını kazandıracağını belirtiyor.

İplik türü poliproplen ve polyamid olan bu ürünlerin yapılan uluslar arası testlerde ve Türkiye’de 40 dereceye kadar kaynayan suda yıkandığında, herhangi bir deformasyonun meydana gelmediği tespit edilmiştir, bu ürünlerin aynı zamanda mutfak, koridor, merdivenlerde kullanımı mümkün olmakla birlikte diğer seramik, taş ve  soğuk kaplamaların üzerinde de kullanıldığı bilinmektedir. 

Okumaya Devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız Giriş Yap

Yorum Yap

Son Yazılanlar

Etiketler

Facebook

Takvim

Ekim 2021
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Yukarı