Bizimle bağlantıya geçin

Cami ve Mescit Halıları

Cami ve Mescit Halıları
Camii: Dudullu Süleymaniye Camii

Genel

Cami ve Mescit Halıları

Halı Uzmanı Ali EMAN ile Türkiye’de Cami Halısı dendiğinde akla gelen en kaliteli ürünleri üreten ve uygulayan kendi tesislerinde, fabrikalarının ürettiği ürünleri hakkında EMAN Cami Halıları adına konuşacağız.

Halı Uzmanı Ali EMAN ile Türkiye’de Cami Halısı dendiğinde akla gelen en kaliteli ürünleri üreten ve uygulayan kendi tesislerinde, fabrikalarının ürettiği ürünleri hakkında EMAN Cami Halıları adına konuşacağız. Başlıca sorularımız; Cami Halısı nedir,  Cami Halısı Fiyatları nelerdir, Kaliteli Cami Halısı nasıl olmalıdır, Ucuz Cami Halısı Fiyatları ne kadardır, Cami Halı Desenleri, Cami Halı Renkleri,  Göbek Desenli Cami Halıları konuları Hakkında detaylı bilgilerine danışacağız.

EMAN CAMİİ HALILARI: Cami halısı üretimi son derece titiz bir araştırma ve uygulama safhaları gerektirdiğini söyleyen ALİ EMAN, çoğu halı üreticisinin üretimine cesaret edemediği bir ürün konumundadır diyor,  EMAN Camii Halıları olarak, sahip olduğumuz teknoloji altyapımız, Üç Nesildir Halıcı Aileden geliyor olmamızdan kaynaklı bilgi birikim ve tecrübemizle halılarımızda Antistatik, Antibakteriyel, Antialerjik, Alev almayan, Tutuşmayan, Leke tutmayan, Kötü koku salgılamayan, isteğe bağlı, Özel kokulu cami halısı üretiminde son derece başarılı projeler gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız diyor.
Türkiye’nin her noktasında yaygın bir satış ağına sahip olan EMAN Halı, yurt dışı çalışmalarıyla da kendisinden sıkça bahsettiriyor.  EMAN Cami Halıları arkasına müşteri memnuniyetini alarak yoluna daha emin adımlarla devam ediyor.  Firma yöneticisi  Ali EMAN son dönem çalışmalarını ve firma içerisinde olan yenilikleri anlattı.

 

Cami Halısı Nedir ?

Cami Halısı farklı yerlerde kullanılan ürünlere göre, daha yoğun, daha sıkı, ağırlıkta olan dayanıklı, tüm Müslüman aleminde ve bütün ülkelerde, ibadet eden insanlara en iyi şekilde hizmet edecek, konfor, esneklik, kaliteli ve uzun ömürlü yapıya sahip olan, alternatif çeşidi fazlasıyla bulunan sınırsız desenleri ve teknik değerleri barındıran halılara Cami Halısı denir. Camilerimizde ayak basılan, alın konulan yerlerde izler ve deformasyon olmaması çok önemlidir. Cami Halıları Sağlam, Estetik, Dayanıklı, Konforlu, Esnek bir yapıya sahip olması gereklidir ve bunlarla birlikte Yıllarca görünümünden ilk günkü halinden taviz vermeden kullanım imkanı sağlaması gerekmektedir.

Cami halısı olabildiğince desen olarak sade olmalı, dikkati dağıtmamalıdır. Özellikle ibadet eden kişinin huzurunu bozmamalı farklı cisim ve şekillere benzetilebilecek şekillerden uzak durulmalıdır. Halı, iplik cinsinin koku yapmaması ve sert olmaması gerekmekte ibadet esnasında dizlerin acımaması, halının yıpranmaması önemlidir.

Cami halılarının renkleri caminin iç renkleriyle bütünleşmeli, uyumlu tonlarda olmalıdır. Halının desenleri, caminin iç tasarım desenleri ile bir bütünlük sağlanmasına dikkat edilmelidir. Desen oluştururken de hayvan figürleri, haç işaretleri, yıldız, sekizgen benzer şekilleri kesinlikle kullanılmamalıdır.

Cami halısını diğer halılardan ayıran en önemli özellik;

Camilerde kullanılan halı üretimimizde öncelikle bizde dört farklı ham maddeden mamül ürün türüne rastlamaktayız bunlar, yün halı, polyamıd halı, poliproplen ve  akrilik halıdır . Bu malzemelerin kullanılmasının nedeni uzun ömürlü, kaliteli, dayanıklı cami halılarının bu iplik türlerinden üretilmesidir, özellikle polyamid ve yün halılarının uzun yıllar bozulmayan, koku yapmayan, renk atmayan, keçeleşmeyen ilk günkü gibi sağlam ürünler olması ibadethaneler için en uygun ürünlerdir.

 

Cami halılarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

Her halı cinsinin alımgücüne göre kendine has pozitif değerleri olumsuz tarafı olabilir, biz burada devreye girerek, konuya bütün halinde bakarak, en iyi değerleri ürünlerimizde barındırmak, sağlamak için çalışıyoruz, kaliteyi makul fiyatlara sunuyoruz,  ürünlerimizde ayrıca en  önemli olan kullanılacak alandaki öncelikli beklentileri en iyi şekilde karşılayabilmemiz bizi ayrıcalıklı bir noktaya taşıyor. Cami Halılarımızda teknoloji ile birlikte  sağladığımız, Antistatik, Anribakteriyel, Antialerjik, Alev almayan, Tutuşmayan, Leke tutmayan, Kötü koku salgılamayan, Akustik, isteğe göre ürünler gün geçtikçe geliştirilerek halkımızın hizmetine sunmaktayız.

 

Müşteri hizmetleri birimiyle gelen çıkarımlar…

Günümüz şartlarında hizmet veren ve hizmet alan ilişkisi sadece alım satım işlemi ile sınırlı değildir. Müşteri beklentileri bu doğrultuda gelişim göstermekte ve satş sonrası hizmet talebinde ciddi beklentiler oluşmaktadır.
Bunun farkında olan EMAN Halı Şirketimiz, gerçekleştirmiş olduğu her satış sonrasında müşteri ile bağını koparmamakta aksine müşteriden gelen değerlendirme istek ve öneriler, firmamız bünyesinde profesyonel bir ekip tarafından oluşturulan müşteri hizmetleri birimimiz tarafından değerlendirilmekte ve bu değelendirme neticesinde ortak çıkarımlar elde edilmektedir.

En doğru bilgi sahibi, iş verenlerimizin, iş ortaklarımızın, ve bireysel tüketicilerimizin olduğunu bilerek, talep ve istekleri yönünde hareket ederek, EMAN Halı, değişen müşteri beklentisine büyük önem vermekte ve uyum sağlamaktadır. Yüzde yüz müşteri memnuniyeti hedefimiz bunun en büyük göstergesidir.

 

Kalıcı olmak, fark oluşturmaktan geçer…

Ali EMAN Sektörde kalıcı eserleri ile uzun yıllardır bulunan EMAN Camii Halıları, kalıcı olmanın fark oluşturmaktan geçtiğinin farkında olarak çalışmaktadır dedi. Kaliteden ödün vermeden fark oluşturma, yenilikçi olma, ürün geliştirme ve Marka yatırımları, dün olduğu gibi bugün de yarın da kesintisiz devam edecektir.
Edindiğimiz bilgi birikimi ve sektör tecrübesini ürün geliştirme ve üretim teknolojisine yansıtmaktayız. Bu sayede daha kaliteli ve yenilikçi bir ürün çizgisi oluşturmakta ve var olan çizgimizi korumakta üzerine ilave çeşitlilik alternatifler geliştirmekteyiz.
EMAN Halı kuruluşundan bu yana yüzde yüz müşteri memnuniyetini misyon olarak yüklenmiş ve bu görev bilinci ile yoluna kesintisiz olarak devam etmeyi üç nesildir amaç edinmiştir.

Cami halısı iplik cinsleriniz nelerdir ve üretimi nasıl gerçekleştiriyorsunuz?

Cami halısı üretimi son derece titiz bir araştırma ve uygulama safhaları gerektirdiğini söyleyen ALİ EMAN, Cami Halısı çoğu halı üreticisinin üretimine cesaret edemediği bir ürün konumundadır.
EMAN Halı olarak, sahip olduğumuz teknolojik altyapımız, bilgi birikimi ve tecrübemizle, cami halısı üretiminde son derece başarılı projeler gerçekleştirmiş olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
EMAN Cami Halıları bünyesinde üretilen cami halıları, titiz üretim ve kalite kontrol aşamalarından geçirilmekte ve her alınan yeni imalat sürecinde bu hassasiyet devam etmektedir. Camiler yoğun insan trafiğine maruz kaldığından dolayı kalite iyi analiz edilmiş ve mümkün olduğunca dayanıklı ürünler geliştirilmiştir. EMAN Halı kalite konusuna özellikle dikkat etmekte, kullanım alanına göre çeşitli testler uygulamakta ve bu neticede Ar-Ge bölümüne rapor vermektedir. İsmimizi verdiğimiz EMAN Cami Halılarını üretirken hammadde olarak iplik cinsleri arasında daha uzun ömürlü olanları en iyileri seçerek kullanmaktayız, Cami Halılarında ucuz hammadde tercihi, markalaşma ve müşteri memnuniyetinin önünü kesmekle birlikte kendi ismimizinde ve inançlarımızında önünü kesmektedir dedi.

Bahsettiğiniz Farklılıklarınızı Biraz Detaylandırır mısınız ?

***  KOKU YAPMAZ  GARANTİLİ HALI  TÜRKİYE DE  İLK ….

Ürettiğimiz Cami Halılarında Öncelikle Yün, Polyamid, Akrilik, Poliproplen, Samolen ve Polyester ipliklerin hepsini kullanabilen, her birinden halı üretebilen en çok çeşit ve koleksiyonla hizmet vermekteyiz, son zamanlarda genel olarak uzun yıllar Cemaatlerin yaşadığı en büyük sorunlara çözüm ürettiğimizi ifade etmek isterim, bunlar,  koku yapan halıdan bıkmış olan Cemaatlerimize Kesinlikle Koku Yapmayacağına dair verdiğimiz  “KOKMAZ” GARANTİLİ CAMİ HALISI Türkiyede Sadece Bize Aittir.

*** ALEV ALMAZ – TUTUŞMAZ ÖZELLİKTE HALI — YANGINLARA KARŞI GELEN HALI 

Son zamanlarda Medrese, mescit, öğrenci yurdu İbadethane gibi özellikle yurt dışında dünya genelinde oluşturulmaya çalışılan İslam Karşıtlığı yüzünden bir çok Cami Yangın Sorunu ile baş etmeye çalışıyor bunun önüne geçmek için yaptığımız çalışmalar sonucu ( Yanmayan Değil ) Alevin yürümediği, Ateşe Karşı Parlamayan, Tutuşup Bir baştan diğer başa alevin hareket etmesini önleyen, ALEV ALMAZ TUTUŞMAYAN Halımızla Çok İDDALI’yız.

*** LEKE TUTMAMA APRESİ — KİR KORUYUCU TABAKA HALI ÜZERİNE UYGULANMASI

Ürettiğimiz Cami Halılarımızın üzerine talep edildiği takdirde ayrıca cüzi bedelle, LEKE TUTMAYAN – KİR KORUYUCU TABAKA Kirin halıya işlemesini, tutunmasını önleyen katman oluşturuyoruz.

Halılarımızın Hepsinde Ayrıca, ANTİSTATİK, ANTİALERJİK, AKUSTİK, TÜY DÖKMEME, EKSTRA KONFOR TABAN, ANTİ BAKTERİYEL, ISI YALITIM, 30 DESİBEL SES YALITIM Özellikte Üretiyoruz.

Cami halılarında renk ve desen çalışmalarında nelere dikkat ediyorsunuz?

EMAN Halı olarak ürettiğimiz cami halılarında renk ve desen çalışmalarında ana esaslarımız, müşterilerimize renk sınırı koymuyoruz tonlar içerisinden seçim yapabilmesini sağlıyoruz, desen sınırı koymuyoruz desinatörler imiz zengin koleksiyon için her gün çalışıyorlar, bunu kataloglarımız da görebilirsiniz diğer taraftan dikkat ettiğimiz renk tonları ile desen ahengi, uyumu, özel desen üretimindeki hassas unsurlar, özel göbek desenleri oluşturarak, cami halısının cami dekorasyonu ve rengi ile bütünlük sağlanması, müşteri beklentileri dinlenerek ayrıca anket ve önerileri doğrultusunda ürün yelpazesinin ve bölgesel farkların belirlenmesi olarak sıralanabilir.

Cami halısı seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlar nelerdir?

Cami halılarını diğer halılardan ayıran belli faktörler vardır. Camilerdeki yoğun insan trafiğinden dolayı halıların çabuk deforme olmaması gerekir, kullanım alanının metrekare olarak çok değişken olması ve her cami için ayrı bir dokuma ve uygulama planının hazırlanması zorunluluğu, cami halısının proje başlangıcından yerine montaj, uygulama sonrasına kadar çok planlı bir organizasyon gerektirmesi, cami halısı üretimini ve uygulamasını ayrıntılara özen gösterilerek yapılmalıdır ve bu bizim işimizdir.

Bu yüzden üretim alt yapısı güçlü sektörde belli bir kaliteyi yakalamış firmalar daha başarılı bir profil çizmekte ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadır.
Cami halısı seçimindeki en önemli unsurları sıralamak gerekirse; ürünün belli bir kalite standardının üzerinde olması. Renk çeşitliliğinin değişken olmasından dolayı çok iyi bir renk paleti zenginliğinin bulunması. Türkiye’nin ve Dünya’nın her noktasında uygulama yapabilme yeteneği,  yeterli araç gereç ve personel bulunması. Müşteri talepleri doğrultusunda yeni bir desen ve renk çalışması yapma olasılığına karşın, güçlü bir desen tasarım ve arge altyapısı olması olarak sıralanabilir. Cami Halıları Takdir edeceğiniz üzere her bir Cami Halısı için özel ebat, en ve boya sahip olduğundan Projeye Özel İmalat yapılmaktadır, Kalite Seçimi, Tasarım aşaması, Halının Desen Renk çalışmasının yapılması onaylanması ardından üretim için planlama, iplik hazırlığı, üretim programında sıraya alınması ve Üretim safhasından geçmesi ile fabrikadaki işi biten Halı ardından Camiye serilmek üzere nakliyesi, usta ekibin sahaya intikali ile uygulama süreci ile işlem tamamlanır.

 

Cami halısı üretim kapasiteniz ne kadardır? Yurt içi ve yurt dışı cami halısı çalışmalarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?

tam elektronik, bilgisayarlı halı üretim makinelerimizin bir kapasite sınırlamasına bağlı kalmaksızın, yurt dışı ve yurt içinden gelen talepler doğrultusunda, projeler değerlendirilmekte, en kısa sürede üretim ve uygulama safhaları gerçekleştirilmektedir. Üretim ve uygulama altyapımız bu süreci gerçekleştirecek potansiyele sahip olduğundan, gerekli tüm aşamalar bizzat EMAN Halı bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Yurt içinde Türkiye’nin tüm bölgelerinde şehir, köy, küçük ve büyük ayrımı yapmaksızın hizmet vermekteyiz. Müslüman Ülkeler başta olmak üzere tüm Müslüman aleminin yaşadığı irili ufaklı tüm camilere Dünyaya hizmet vermekteyiz,  Yurt dışında başta Avrupa ülkelerinde ardından, Balkan ülkeleri Türki Cumhuriyetler, S. Arabistan, Iran, Dubai, Katar, Tunus, Fas, Ürdün, Cezayir  Irak gibi İslam ülkeleri ile Rusya’dan Amerika’ya kadar cami projeleri yapmaktayız.

 

Cami halısı ürünleri konusunda fiyatlar nelerdir.

Cami halısı fiyatları kaliteye göre değişmekle birlikte, istenilen miktara göre, kullanılan ham maddeye, desene göre değişmektedir, Ham madde konusunda Ham-maddelerimiz yurt dışından birinci sınıf ithal geldiğinden fiyatlarımız kurlardan etkilenmemesi için ortalama döviz cinsinden veriyoruz, Anlaşma zamanında kuru yerli para birimine çevirerek veriyoruz, fiyat vermek gerekirse 15 Euro ile 30 Euro arasında değişmektedir. Önermediğimiz ama daha ucuz kalitelerde beklentiye göre yapmaktayız.

Afrika Kıtasındaki ülkelere kalite yerine, Cami Halısı deseni bulunan çok ekonomik, ince ürünlerimiz 5,00 Euro’dan başlamaktadır.

Cami halısı talepleri olduğunda öncelikle alım yapacak kişi veya kurumların, ne kadar miktarda ürüne ihtiyacı olduğunu, nasıl bir desen istediği, kullanım ömrü konusunda Satış uzmanlarımız ile irtibat kurulması süreci caminin krokisi veya planı, kıble yönünü ön planda tutarak, en boy ebatının firesi ile birlikte hesaplanması ile süreç başlamaktadır.

 

EMAN CAMİİ HALILARI

Danışma Hattı:

Tel : 0212 477 02 90
Fax: 0212 479 12 02

 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
 • Cami ve Mescit Halıları
Okumaya Devam et

Son Yazılanlar

Etiketler

Facebook

Takvim

Aralık 2023
P S Ç P C C P
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Yukarı